İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji
  3. Blog Yazarları! Anahtar Kelime SEO’nuzu Nasıl %400 Artırabilir?
Trendlerdeki Yazı

Blog Yazarları! Anahtar Kelime SEO’nuzu Nasıl %400 Artırabilir?


Yazdıklarınızı kimse okumuyor mu? Merak etmeyin Anahtar Kelime SEO ile Nasıl %400 Artırabilirsiniz* Sorusunu kendime sordum. Ardından kendim uyguladım ve faydasını gördüğüm yöntemle yazılarınız okunmaya başlayacak.

Evet çok iddialı ama kendim denediğimden öyle diyorum. Çoğu blog yazarının dert yandığı konuların başında yazdıklarının okunmamasıdır. İşte bu noktada sadece bir anahtar kelime ile nasıl okunma alacağız onu gelin birlikte analiz edelim.

Hazırsanız bu yazının detaylarına başlıyorum. Evet, hazır ve sabırsızsınız. Yorumlara da sizde tecrübelerinizi aktarabilirsiniz. Şimdi gelelim detaylıca anahtar kelime SEO konumuzun anlatımına;

Web sitenize arama motoru optimizasyonu çalışması yaparken çok önemli bir iş, web sitenizin belli bir anahtar kelime için sıralandığını ve yeterli sayfa tıklaması alıp almadığınızı analiz etmenizdir.

Bir Anahtar Kelime SEO’nuzu Nasıl %400 Artırabilir?

Anahtar Kelime SEO
Anahtar Kelime SEO

Anahtar kelimenin durumunu analiz ettikten sonra yapılması gerekenleri paragraflar halince açıklayalım. En önemli hata aldığımız detaylar arasında popüler bir anahtar kelime de 1.sayfa 1.sırada iken çok fazla trafik gelmiyor mu? Yoksa orta düzey trafik mi geliyor. İşte bu noktada blog yazarlığınızı hızlandırmanız gerekiyor.

Bu detayı bir örnekle şekillendirelim. Bir sitesiniz ahşap paneller nasıl boyanır konumunda 1.sayfa ve 1. Sırada olduğunu varsayalım. Varsayımdan gidiyoruz. Aynısını uygulamayın ben uyguladım çünkü…

Aynı zamanda ahşap paneller nasıl boyanır? Cümlesini Google Anahtar Kelime Planlayıcı veya Moz aracından aranma hacminden de eminsiniz. Ancak sitenize sadece 10 kişi girip yazınızı okuyor. Bu durumda tepkimiz ışığı gören tavşan misali kala kalırız değil mi?…

Peki sorun nerde? Sorun arama motorunda değil. Çünkü o sayfanızı 1.sıraya taşıdı. Sorun bizim blog yazarlığındaki eksikliğimizden. İnsanlar başlığı dikkat çekmeyen sayfaya etkileşimden uzaktırlar. Dikkatini çekmeyince de 4-5’inci sayfa dikkatini çekiyor. Maalesef bu durumda 1.sıradaki sayfanızdaki yazı okunmuyor.

İşte bu durumu çözecek SEO stratejisi

Kesin Çözüm Ne? Kesin çözüm metin yazarlığıdır. SEO çalışmanızı kim yapıyorsa, başlık yazarken yaratıcı olmalı ve daha çekici bir başlık seçilmelidir. Ancak başlıkta bulunan anahtar kelimeleri korumalısınız. Minik bir başlığa dokunuş+/- %400 fark yaratabilir:

“Ahşap paneller nasıl boyanır” işi halledebilir, ancak bu satır satışı bitirebilir ve tıklamaları alabilir:

Bize gerekli dikkat çekici başlık önerisini paylaşıyorum. Buna göre kendi içerik başlığınızı nasıl düzenleneceğini öğrenmiş olursunuz.

“Ahşap paneller nasıl boyanır ve evinizin değeri nasıl arttırılır”

Bu şekilde kullanıcının dikkatini çekecek başlıkları sayfanıza entegre ederek minik bir dokunuşla yazılarınızın okunmasını kolayca sağlayabilirsiniz. Metin Yazarlığı, web siteniz için başarılı SEO’nun anahtarıdır. Yaratıcı blog yazarı  da, sayfada sunulan diğer arama sonuçları denizinin dışında, onları web sitenize tıklamaya ikna etmelidir.

Arama motoru optimizasyonunuzu sizin için yürütmek üzere SEO ekiplerini değerlendirirken, onların yazma becerilerini de göz önünde bulundurun ve yalnızca yüksek sıralamalar değil, aynı zamanda yüksek tıklamalar sağlayan yazdıkları içerikleri görmek isteyin. Çünkü önemli olan 1.sıra değil kullanıcıların yazı ile etkileşimi, tıklaması ve okumasıdır.

Sizlerde yorumlarda anahtar kelime SEO hakkında tecrübelerinizi benimle paylaşabilirsiniz.

 

Yorum Yap

Yorum Yap

Yorumlar (2)

  1. Anahtar kelime SEO denenmiş yöntemler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir