İlginizi Çekebilir
 1. Ana Sayfa
 2. Teknoloji
 3. İşsizlere Kredi Kartı Veren Bankalar 2021
Trendlerdeki Yazı

İşsizlere Kredi Kartı Veren Bankalar 2021


İhtiyaçlarını hızlıca karşılamak isteyen kişiler kredi kartına ihtiyaç duyuyorlar. Sigortalı işte çalışmayan kişilerde kredi kartı kullanmak istiyorlar Bu yüzden herhangi sigortalı bir işte çalışmayanlar işsizlere kredi kartı veren bankalar listesini merak ediyor. İşsizlere, sigortası olmayanlara bankalar belli şartlar ile kredi imkanı sunuyor. Bununla birlikte kredi kartı noktasında işsizlere birçok alternatif banka bulunuyor.

Sigortasız İşsizler Kredi Kartı Alabilir Mi?

 

Türkiye’de çokça tercih edilen Axess, Maximum, Card finans, Paraf kartlar işsizlere bir fırsat sunuyor mu? İşsizlere kredi kartı veren bankalar 2021 yılında hangileridir? Eğer sizlerde taksitli alışverişleriniz için kredi kartına ihtiyaç duyuyor ve herhangi bir işte çalışmıyorsanız bu yazımızı dikkatlice okuyabilirsiniz.

İşsizlere Kredi Kartı Veren Bankalar 2021

Aylık olarak maaşı olmayan birinin kredi kartı asgari ödemesini zamanında ödemesi oldukça zordur.  Ancak bazı kişilerde maaş olmadan aylık kredi kartı borcunu ödeyecek gelirlere sahiptirler. Bu şekilde olan kişilere aşağıdaki listedeki bankalar kredi kartı veriyor.

 

İşsizlere Kredi Kartı Veren Banklar Listesi

 

 • Odeabank,
 • Garanti Bankası
 • Türkiye Ekonomi Bankası,
 • Anadolu Bank,
 • Yapı ve Kredi Bankası
 • Vakıflar Bankası
 • Akbank,
 • Şekerbank,
 • Ziraat Bankası,
 • İş Bankası olarak sıralanabilir.

Yukarıdaki işsizlere kredi kartı veren banklar işlem yaparken kredi notuna da ayrıca bakmaktadırlar. Hiçbir banka ile çalışması olmamış ve KKB skoru bankanın istediği düzeyde değilse kredi ve kredi kartı başvurunuz olumsuz değerlendirilebilir.

Sigortasız İşsizlere Kredi Kartı Verilir mi?

işsizlere kredi kartı veren bankalar
işsizlere kredi kartı veren bankalar

Herhangi bir işyerinde SGK’ya bağlı olarak sigortanız yapılsa da kredi alma şansınız var. Tüm bankların önceliği borcun zamanında ödenmesidir. Eğer işsizseniz banka size düşük limitli bir kredi kartı verir. Zamanla ödemelerinizi geciktirmeden yaptığınız belli süreden sonra limit artırımına giderler.  Eğer banka belli bir süreden sonra limit artırımı yapmazsa düşük limitli 3 kredi kartı kullanabilirsiniz.

Kredi kartı kullanımında en çok yapılan hatalar arasında gelir düşük olmasına rağmen yüksek limitli kredi kartı kullanımıdır. Ayrıca sadece kredi kartının asgari ödemesinin yapılmasıdır.

Ancak asgari olarak ödenen kart borcu üzerine BBDK tarafından kredi kartı gecikme faizi eklenmektedir. Bu durumda da borçlar çoğalarak içinden çıkılamaz bir hale dönüşüyor. Bu yüzden işsizlere kredi kartı veren bankalar arasından kart alanların dikkat etmesi gerekiyor.

 

Yorum Yap

Yorum Yap