İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Resim Yükle
  3. Resimleri Çevrimiçi Depolama için 9 Fotoğraf Paylaşım Web Sitesi

Resimleri Çevrimiçi Depolama için 9 Fotoğraf Paylaşım Web Sitesi


Resimleri çevrimiçi depolama ve tanıtmak için 10 fotoğraf paylaşım web sitesi sayesinde resimlerinizi hızlıca yükleyip tanıtmaya başlayabileceksiniz. Sizler için En iyi fotoğraf depolama ve paylaşım sitelerini  özenle seçerek listeyi oluşturduk. Ayrıca listemiz resimleri çevrimiçi olarak yükleyecek veya ücretsiz resim barındırma sitesi arayan kişiler için harika bir fırsattır.

Resimleri Çevrimiçi Depolama Sitesi Önerileri

Facebook gibi sosyal medya siteleri resimlerinizi saklamak için çözüm değildir. Bu yüzden çok sayıda resimleri çevrimiçi depolama  web sitesi fotoğrafları depolamanıza,  paylaşmanıza ve düzenlemenize yardımcı olabilir. Listemizdeki bu siteler, otomatik olarak fotoğraf yükleme, resim depolama, grup fotoğraf paylaşımı ve diğer harika özelliklerle anılarınızı ölümsüzleştirmenize yardımcı olacaktır. Sadece aşağı doğru okumaya devam edin  ve size en uygun siteyi seçin.

Yazımızın sonunda sizlere önereceğimiz sitemizi paylaşacağız. Tek yapmanız gereken içeriğin sonuna kadar okumanız. Yorumlara da en çok beğendiğiniz siteyi bizlerle paylaşabilirsiniz.

1-Fotoğraf Paylaşım Siteleri| 500PX 

Resimleri Çevrimiçi Depolama
Resimleri Çevrimiçi Depolama

2009’dan bu yana web sitesi, kullanıcıları en iyi fotoğraf çalışmalarını yüklemeye teşvik ediyor. 500PX il fotoğraflarınız için poz kazanmak ve diğer fotoğrafçılarla bağlantı kurmak için harika bir sitedir.

Bu web sitesi şu şekilde çalışır:

  • Bir fotoğraf yüklediğinizde popülerlik kazanmak 24 saat sürede olur.
  • Diğer web sitesi üyeleri fotoğrafı beğenir ve yorum yapar. Ne kadar çok ‘beğeni’ alırsanız, açıkçası, resminiz o kadar popülerlik kazanır.
  • Eğer fotoğrafınız yeterince ‘beğeni’ almazsa binlerce başka görselin altına gömülecektir. Üstelik bu site de fotoğraflarınızı 500PX ile bir milyon alıcının önüne çıkarabilir ve para kazanabilirsiniz

2- Fotoğraf Paylaşım Web Siteleri – Flickr

Resimleri Çevrimiçi Depolama
Resimleri Çevrimiçi Depolama

Flickr , oradaki en popüler ve eski fotoğraf paylaşım sitelerinden biridir. Bir fotoğrafçı, dünyanın her yerinden aktif bir fotoğrafçı topluluğuna sahip olduğu için Flickr’a fotoğraf yüklemekten yararlanabilir. Profilinize bir fotoğraf yükledikten sonra onu makro fotoğrafçılık , sokak fotoğrafçılığı, portreler vb. gibi farklı gruplarda paylaşabilirsiniz .

3-Fotoğraf Paylaşım Web Siteleri – Dropbox

  1. Resimleri Çevrimiçi Depolama
    Resimleri Çevrimiçi Depolama

Google’ın sunduğu bulut depolama alanı olan Dropbox’ı zaten duymuş olabilirsiniz . Görüntüler de dahil olmak üzere her türlü dosyayı kolayca saklayabilirsiniz. Herhangi bir dosya veya klasörü bir bağlantı ile paylaşmanıza izin veren kullanışlı bir özelliğe sahiptir.

Ayrıca, akıllı telefonunuzdan dosyalarınızı paylaşmak, yüklemek ve düzenlemek için kullanılabilecek bir mobil uygulama var. İnternet erişiminiz olmadığında herhangi bir veriyi çevrimdışı kullanım için hazır hale getirebilirsiniz.

4-WeTransfer|Online Resim Paylaşma Siteleri

Wetransfer , 2 GB’a kadar olan fotoğrafları veya  dosyaları ücretsiz olarak göndermenizi sağlayan bir  fotoğraf paylaşım sitesidir. Dünyanın her yerinden insanlarla dosya paylaşmanın en hızlı yolunu bu site ile yaşayabilirsiniz.

 

5-Fotoğraf Paylaşım Web Siteleri – Unsplash

 

Unsplash , profesyonel fotoğrafçılar tarafından bağışlanan güzel görüntüler içeren ücretsiz bir stok fotoğraf yükleme sitesidir. Bu koleksiyonda bir yeri hak ediyor çünkü bu fotoğrafları herhangi bir atıfta bulunmadan indirebilir, dağıtabilir ve ticari amaçlarla kullanabilirsiniz.

Fotoğrafçılar Unsplash aracılığıyla fark edilmeyi düşünüyor. Burada herhangi bir fotoğrafı açarsanız, binlerce indirme görürsünüz. Çünkü aylık 35 milyondan fazla insan bu web sitesini ziyaret ediyor. Unsplash, yaratıcı ve yüksek kaliteli görüntülere sahip oldukları için en iyi fotoğraf paylaşım sitelerinden biridir. Ayrıca Apple gibi firmalar büyük kampanyalarında Unsplash resimleri kullanıyor.

6-Fotoğraf Depolama Siteleri – Imgur

Resimleri Çevrimiçi Depolama
Resimleri Çevrimiçi Depolama

Kaliteden ödün vermeden fotoğraf veya animasyonlu GIF yüklemek istiyorsanız Imgur sitesi tam size göre.  Reddit kullanıcıları için favori ücretsiz resim depolama sitesidir. Bir hesaba kaydolmadan kısa sürede fotoğraf yükleyebilirsiniz. Ayrıca resim yükleyebilir ve sadece bir bağlantı kullanarak web üzerinde herhangi bir yerde paylaşabilirsiniz. Ayrıca Imgur’un kullanışlı bir mobil uygulamasını da kullanabilirsiniz.

7- Fotoğraf Paylaşım Sitesi – Instagram

Instagram ,en çok tercih edilen mobil fotoğraf paylaşım uygulamasıdır. İstatistikler nedeniyle her ay 1 milyar kullanıcı Instagram kullanıyor. Aynı zamanda günde 100 milyondan fazla gönderi paylaşılıyor. Kendini tanıtmak isteyen fotoğrafçılar için güzel bir platformdur. Bir fotoğrafı anında yayınlamadan önce düzenlemenize izin veren bazı filtreler var. Günlük hayatınızda 24 saat içinde kaybolacak anları paylaşmak için Instagram hikaye özelliğini de  kullanabilirsiniz.

8-Google Fotoğraflar| Resimleri Çevrimiçi Depolama

Google Fotoğraflar , çektiğiniz her fotoğrafı otomatik olarak yedekleyecek en iyi fotoğraf depolama web sitelerinden biridir. Google hesabınız varsa, Google Fotoğraflar hesabınız dakikalar içinde kurabilirsiniz. Akıllı telefonlar ile size sınırsız depolama sağlar. Ayrıca internetten erişin veya kullanışlı mobil uygulamalarını kolayca kullanabilirsiniz. Farklı kriterlere göre resimleri düzenlemek ve depolamak için Google Fotoğraflar‘ı da kullanabilirsiniz.

9-Ücretsiz Resim Yükle Sitesi Resimyukle.org 

Ücretsiz resim yükle işlemleri için, fotoğraf paylaşımı için başka bir harika sitedir. Bu web sitesi Imgur’a çok benzer, çalışma mantığı aynı şekildedir.. Aynı zamanda, Resimyukle.orga herhangi bir fotoğrafı yükleyebilir ve kısa bir HTML kodu alabilir, böylece fotoğrafınızı çevrimiçi olarak istediğiniz platformda kolayca paylaşabilirsiniz.

Örneğin, alınan kodu bloglarda kullanabilirsiniz. Fotoğraf yüklemek için bir hesap oluşturmanıza gerek yok. Üyelik açmadan kolayca resimlerinizi en iyi şekilde yükleyebilir html kodunuzu alabilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

 

Yorum Yap

Yorum Yap

Yorumlar (1)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir