1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya
  3. YouTube’da İzlenme Süresini Arttırma Yolları 2021
Trendlerdeki Yazı

YouTube’da İzlenme Süresini Arttırma Yolları 2021


YouTube videolarınızın izlenme süreleri oldukça az mı? Merak etmeyin izlenme süresini sizlerle paylaşacağımız yollarla artırabilirsiniz. YouTube’da izlenme süresini artırma yolları sayesinde sizlerde kanalınızı geliştirebilirsiniz.

İlgi Çekici İçerik Üretin

Videolarınız iyi değilse, hangi reklamı kullandığınızın bir önemi yoktur. Peki, YouTube’da daha fazla izlenecek ilgi çekici içeriği nasıl oluşturabilirsiniz?  İlgi çekici içerik için en iyi yollardan biri ‘nasıl yapılır’ videoları oluşturmaktır. Takipçilerinizin en çok neyi bilmek istediğini belirleyin ve ardından ihtiyaçlarını karşılayan  ‘nasıl yapılır’ videoları oluşturun.

YouTube'da İzlenme Süresini Arttırma
YouTube’da İzlenme Süresini Arttırma

İzleyicilerinizi Abone Olmasını İsteyin

“En iyi yeni müşterileriniz eski müşterilerinizdir” sözü çokça söylenir. Bu yüzden eski izleyicilerinizi elde tutmak izlenme sürenizi artırmanın bir yolu olabilir. YouTube’da izlenme süresini artırma yolları arasında en etkili yöntem olarak izleyicilerinizi kanalınıza abone olmalarına teşvik etmenizdir. YouTube abone artırma konusunu da bu sayede geliştirmiş olursunuz. Çünkü kanalınıza abone kazanmak, yayınladığınız çoğu videonun görüntülenme sayısını da artıracaktır.

 YouTube İzleyicilerinin Abone Olmasını Sağlama

YouTube’da izlenme süresini artırma işlemlerinde kanal izleyicilerinizin abone olmasını nasıl sağlarsınız? Bunun için en iyi yöntem videolarının başında ve sonunda izleyicilerinize sormaktır. Ancak abone olabilirsiniz ile birlikte bildirimleri açmayı unutmayın diyebilirsiniz. Bu şekilde olduğu zaman her video paylaşmanızda izleyicilerinize bildirim gidecektir. Sonuç olarak YouTube’da izlenme süresini artırma yolları işleminizi kolaylaştırmış olacaktır.

Abonelerinizi İzlemeye Devam Ettirmek için Oynatma Listeleri Oluşturun

YouTube’un kendi istatistikleri , ” YouTube’da en iyi performans gösteren markaların, en alttaki %25’lik grubun iki katı kadar oynatma listesi oluşturduğunu ve desteklediğini” gösteriyor.

Bitiş Ekranları ve Kartlar ile Diğer Videoları Tanıtın

YouTube’da izlenme süresini artırma yolları arasında kartlar ve bitiş ekranları, YouTube’da daha fazla görüntüleme elde etmek için videolarınızı tanıtmak için kullanabileceğiniz en iyi araçlardır. Ancak bu özellikleri kullanmak için YouTube hesabınızı doğrulamanız gereklidir.

 

Videolarınıza Filigran Ekleyin

YouTube’da izlenme süresini artırma yolları  arasında yer alan filigranlar, kanalınızı tüm videolarınızda tanıtarak daha fazla abone ve ücretsiz YouTube görüntülemesi almanıza fırsat verir. Ayrıca filigran, yalnızca tüm videolarınızda görünecek şekilde ayarlayabileceğiniz bir resimdir. Herhangi bir izleyici, faresini bir filigranın üzerine getirdiğinde, abone olmalarını istemesine imkân verir.

Videolarınızı Diğer Sosyal Medyada Tanıtın

YouTube’da izlenme süresini artırma yolları arasındaki en önemli işlemler arasında diğer sosyal medyada videolarınızı tanıtmaktır. Diğer sosyal kanallarda takipçileriniz varsa, YouTube’a her yeni video yüklediğinizde onlara haber verebilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken kısa bir tanıtım videosu hazırlamaktır.

İzlenme Süresinin Önemini Anlayın

YouTube, algoritmasını bir “ arama ve keşif sistemi ” olarak tanımlıyor. Bu algoritma, hangi videoların gösterileceğini belirler:

  • Ana sayfada,
  • Önerilen videolar olarak,
  • Arama sonuçlarında,
  • Abonelikler sekmesi altında,
  • İzleyicilerin oluşturduğu bildirimler aracılığıyla belirlenir.

Dahası, algoritma yalnızca tek tek videoları değil, tüm YouTube kanallarını etkiler. YouTube’un algoritması karmaşıktır, ancak anlaşılması gereken en önemli şey, bunun ağırlıklı olarak ‘İzlenme Süresi’ne dayalı olmasıdır.  YouTube’a göre , “Yüklenen her video ve YouTube’daki her kanal izlenme süresine göre “sıralanır”.

İzlenme süresi, insanların videolarınızı gerçekten izlemek için ne kadar zaman harcadıklarını gösterir:

Sonuç: YouTube kaliteli içeriği ödüllendirir. Videolarınız ne kadar iyi olursa, insanlar onları izlemek için o kadar fazla zaman harcar. Bu, İzlenme Süresi dakikalarınızı artıracak ve böylece YouTube, videolarınızı ve kanalınızı tercih edecektir.

Yorumlara Cevap Yazın

YouTube sadece bir video arama motoru olmakla birlikte bir sosyal ağ olarak da kullanılır. Yani YouTube’da daha fazla izlenme almak için diğer sosyal ağlar gibi kullanmanız gerekiyor. Başka bir deyişle, videoları düzenli olarak paylaşmak yeterli değildir, aynı zamanda kitlenizle aktif olarak etkileşime geçmeniz gerekir. Bunun yolu da yorumlara yanıt vermektir.

Video Başlıklarınızı Düzenleyin

YouTube arama motoru gibi çalışır.  Bu durum SEO işleminin önemini ortaya çıkarıyor. YouTube algoritması, arama sonuçları için video seçerken çoğu özelliğe dikkat eder.

Yazdıklarınızı kimse okumuyor mu? Merak etmeyin Anahtar Kelime SEO ile Nasıl %400 Artırabilirsiniz* Sorusunu kendime sordum. Ardından kendim uyguladım ve faydasını gördüğüm yöntemle yazılarınız okunmaya başlayacak.

Aynı zamanda YouTube, video dosya adları, başlıklar, açıklamalar ve etiketler dahil olmak üzere kanalınızı ve videolarınızı optimize etmek için çoğu özelliği sunar. En önemlisi, videolarınızın ve kanalınızın hangi anahtar kelimelerde sıralanmasını istediğinizi bilmeniz gerekir.

YouTube’da izlenme süresini artırma yolları hakkında yorumlarınız benim için çok önemli. Lütfen, düşüncelerinizi yazının altındaki yorum alanında kolayca paylaşın 😉

 

 

Yorum Yap

Yorum Yap

Yorumlar (1)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir